0
Головна » Корисні поради » Як вибрати тренера з фітнесу?

Як вибрати тренера з фітнесу?

Корисні поради 15.01 2019
Рейтинг:
  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1

Персональні тренери працюють в фітнес центрах, оздоровчих закладах або в приватному порядку відвідують клієнтів вдома. На перший погляд, знайти тренера не така вже й тривіальна задача, сходити пару раз у фітнес клуб, поспостерігати і вибрати хто більше, рельєфніше і симпатичніше, але, насправді, знайти хорошого тренера – не так вже й просто. Перш ніж наймати того, хто допоможе вам досягти поставлених завдань у спорті, вам необхідно знати яким вимогам повинен задовольняти професійний тренер.

Нижче, кілька порад, які допоможуть вам знайти такого фахівця.

Сертифікати та освіта

Не думайте, якщо ваш особистий тренер працює у фітнес клубі, у нього є сертифікат. Це один з найважливіших пунктів при пошуку тренера, не соромтеся попросити показати сертифікат на право тренерської діяльності – цей документ має видаватися відповідним, законним органом по закінченні навчання.

У хорошого тренера, як правило, профільна освіта і багато сертифікатів свідчать про відвідування різних курсів підвищення кваліфікації, тренінгів, семінарів. Це великий плюс, коли людина, після закінчення спортивного коледжу продовжує вчитися, розширювати коло своїх інтересів.

Персональний тренер повинен уміти надавати першу медичну допомогу і знати, хоча б, основи травматології. У залі може трапитися що завгодно: переломи, розтягнення, непритомність і навіть зупинка серця. Професіонал повинен бути готовий до цього і брати активну участь, а не сподіватися, що в залі виявиться лікар серед відвідувачів.

 Медична історія та оцінка фізичних можливостей

Перед першим заняттям, тренер повинен обов’язково опитати вас про ваше здоров’я і оцінити ваш поточний фізичний статус (фітнес-статус). Він повинен бути в курсі вашого здоров’я, повинен знати про хронічні захворювання, перенесені травми і обмеженнях в опорно-руховій системі – це дасть можливість підібрати комплекс вправ. Все це робиться за допомогою спеціальних опитувальників.

Фітнес-статус включає в себе оцінку таких параметрів: мета і вид тренувань, артеріальний тиск, цільової пульс і антропометричні дані (вага, зріст, статура).

Фітнес програма

Після первинної оцінки вашого фізичного статусу, тренер повинен розробити для вас програму тренувань, яка враховує ваші цілі. Наприклад, якщо ви весь день сидите за столом в офісі у вас вузька грудна клітка і слабкі ромбовидні м’язи. Стегна і грушоподібні м’язи, по всій видимості, теж будуть потребувати опрацювання. В результаті опитування та огляду, має народитися докладний план занять. Чоловіки часто нехтують тренуваннями, спрямованими на нижню частину тіла і в результаті отримують асиметрію. Тренер повинен побачити і поправити. Кожні 6-7 тижнів він повинен коригувати тренувальний план, щоб уникати «плато» в тренуваннях, тим самим допомагаючи вам рухатися до мети.

 Ціни

Якщо ви наймаєте тренера, який працює на фітнес клуб, то клуб буде пропонувати вам різні програми, в залежності від того, на який термін ви купуєте абонемент. Як правило, вигідніше буде купити програму замість декількох занять. У більшості клубів ви можете розраховувати на безкоштовне тренування з персональним тренером. Ціна подальших відвідувань варіює в залежності від кваліфікації тренера. Особистий тренер на будинок буде коштувати дорожче.

Відгуки

Перш ніж найняти тренера, пошукайте інформацію про нього в інтернеті, поговоріть з його поточними або минулими клієнтами, запитаєте, чи була досягнута мета, не шкодують вони витрачених грошей. Зверніть увагу на те, з яким контингентом тренер працює на даний момент, чи береться він за новачків, за людей із зайвою вагою або ж працює з уже підготовленими атлетами.

Зовнішні дані

Людина, яка буде допомагати вам, в спортивному залі, будувати своє тіло, не повинна виглядати так, як ніби йому самому потрібен персональний тренер, він повинен бути в хорошій фізичній формі. В індустрії здоров’я та фітнесу, фізичні дані тренера – його візитна картка. Можливо, деякі з вправ у вашій програмі будуть на відкритому повітрі – це може бути біг, кругові тренування і тренеру потрібно буде все це робити разом з вами. Чи потягне він?

Важливо. Перед тим викласти гроші людині, яка повиннна буде допомагати вам стати здоровим, сильним і красивим – переконайтеся в тому, що він зможе вам це дати, що він готовий до цього, має необхідні знання та досвід.

дивіться також
Як правильно робити зарядку вранці
Корисні поради 22.05 2018
Напевно кожен з нас з великим завзяттям починав робити щоранку зарядку, але потім це запал кудись зникав. Для того щоб робити зарядку щоранку і не кидати, вам знадобиться підтримка з боку близьких, їх моральне схвалення вашої корисної звички. Комплекс вправ...
детальніше
ТРЕНЕР ЗНАЄ: КОРИСНІ ПОРАДИ ПРО СПОРТ НА ВСІ ВИПАДКИ ЖИТТЯ
Корисні поради 19.04 2019
Тренуйтеся мінімум 5 хвилин у день Навіть такі короткі заняття спортом покращують фізичну форму і здоров’я. Якщо ви новачок і тільки починаєте тренуватися, радимо виконувати по кілька вправ у день. Таким чином, через місяць-півтора ви доведете тривалість тренування до 30...
детальніше
РІДКІСНІ ВИДИ СПОРТУ ДЛЯ ДІТЕЙ
Корисні поради 19.04 2019
Батьки часто хочуть прищепити дітям любов до спорту. Найчастіше вибір припадає на традиційний футбол або легку атлетику. Але що робити, якщо дитині не подобається ганяти м’яч чи стрибати через перешкоди? У світі є інші цікаві види спорту для дітей, які...
детальніше
Як заняття спортом впливає на роботу мозку?
Корисні поради 28.05 2019
В цілому, фізична активність – один з необхідних елементів вашого способу життя, якщо ви зацікавлені у високій продуктивності. Досвід “біохакерів” Кремнієвої долини – тому доказ. І те, чого варто у них повчитися, – щодня виділяти час на роботу з тілом....
детальніше