0
Головна » Корисні поради » Міфи і факти про спорт і фітнес: топ-10 найпоширеніших помилок

Міфи і факти про спорт і фітнес: топ-10 найпоширеніших помилок

Корисні поради 20.05 2019
Рейтинг:
  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1

І проблеми тут не тільки в тому, що багато не знають, які групи м’язів тренуються при різних вправах, а й в тому, що люди в принципі не дуже добре уявляють, як фітнес взагалі впливає на організм.

Чим більше тим краще!

Це не зовсім так. Так, тренування повинні бути інтенсивними, проте м’язи повинні мати час на відновлення. Кількох годин сну для цього явно недостатньо. Так що занадто часто навантажувати себе – просто шкідливо для організму. І вже точно не корисно для росту м’язової маси.

 

 

2 тижні відпочинку – втрата м’язової маси

За фактом, досить одного тижня, щоб з таким трудом напрацьовані результати почали потихеньку відкочуватися назад. Так що ні, тривалі перерви краще ні в якому разі не влаштовувати.

 

Спортивні напої – оптимальне рішення436

З одного боку, так. Але тільки ті, в яких враховують ще й втрату мінеральних речовин з потом. Ось тільки дуже багато такі напої – підсолоджена вода. Можливо з вітамінами, для більшої користі. Так що краще вибирати або реально збалансовану рідину, або протеїновий коктейль.

 

Силові тренування – тільки для чоловіків

Нічого подібного. Просто прекрасним дамам буде трохи складніше – все ж за ріст м’язової маси в результаті таких тренувань відповідає тестостерон, а у них його, як ви прекрасно знаєте, не так багато.

 

Спорт допомагає скинути вагу

Ні. Це допомагає набрати хорошу форму і оптимізувати метаболізм, а от зайві кілограми – результат неправильної дієти. І саме над нею треба працювати в першу чергу. Тільки комплексний підхід може призвести до реально ефективних результатів.

 

Присідання корисні для преса

В першу чергу вони корисні для м’язів спини і сідниць, а ось для преса краще віджимання і планка. Просто тому, що ідеальний прес неможливий без комплексного впливу на всю мускулатуру.

 

Розтяжка допомагає відновлюватися

Розтяжка допомагає виключно підвищити гнучкість сухожиль, а не повернути м’язам форму після тривалої бездіяльності. Та й після тренування це не особливо допомагає для відпочинку м’язів.

Вправи допомагають проти жиру

Хіба що побічно, та й то, не дуже. Все ж кількість калорій, що спалюється під час тренувань, незрівнянно менше того, що потрібно для активації ліполізу. Але так, систематичні вправи рано чи пізно, але і до жиру доберуться. Однак краще зосередитися на правильній дієті – так куди простіше дефіцит калорій створити.

Кращий час для тренування – ранок

Нічого подібного. Підходить абсолютно будь-який час, але один нюанс – він повинний бути однаковим. Якщо ви звикли влаштовуватися собі навантаження о 8 годині вечора після роботи, то і в неділю, коли начебто нічого не відволікає і не заважає, все одно краще перенести тренування на 8 годин.

 

Досить 1 разу на тиждень

На жаль немає. Як мінімум – 3, а ще краще – кожен день, хоча б потроху. Все ж м’язи потребують регулярної, а не епізодичної навантаженні. Так що раз в тиждень – це занадто мало. Однак врахуйте, що за тренування вважаються навіть звичайні прогулянки на свіжому повітрі.

дивіться також
АБОНЕМЕНТ ВИХІДНОГО ДНЯ
Новини 11.01 2019
АБОНЕМЕНТ ВИХІДНОГО ДНЯ – вигідна пропозиція для тих хто постійно працює. Абонемент включає в себе відвідування тренажерного залу в суботу та неділю в будь який час дня. Продуктивно та з користю проведені ваші вихідні дні – нададуть вам сили та...
детальніше
Стретчинг. Переваги та протипоказання
Корисні поради 24.01 2019
Такий вид фітнесу як «стретчинг» вже досить міцно вкоренився в нашій танцювально-спортивній культурі. Комплекс вправ, що отримав назву від англійського «stretching», дослівно «розтягування», насправді нічого спільного з Англією не має. Витоки стретчинга можна знайти в східних бойових мистецтвах і йозі,...
детальніше
Як приймати амінокислоти?
Корисні поради 16.07 2018
Прийом спортивної амінокислоти стало невід’ємною частиною життя більшості спортсменів. Спортивні амінокислоти являють собою подобу будівельного матеріалу для білків в організмі. Відповідно завдяки прийому спортивних амінокислот в організмі утворюються всі елементи і тканини. Як правило, основна частина амінокислот, яка надходить в...
детальніше
Базові та ізолюючі вправи у фітнесі
Корисні поради 25.01 2019
У наших статтях присвячених тренуванням ми  неодноразово наголошуємо, що досягнути реальних результатів можна за умови грамотно складеної програми, правильного харчування і повноцінного сну. Що стосується програми тренувань, то зрозуміло, що вона складається з вправ. Правильно підібрані вправи і правильне їх...
детальніше